Linje
|
Rute
|
1A
|
Kolt – Vejlby / Skejbyparken
|
2A
|
Holme – AUH Skejby / Trige
|
3A
|
Tilst – Rutebilstationen
|
4A
|
Brabrand Nord – Viby Syd / Tranbjerg
|
5A
|
Tangkrogen – Ringgaden - Marienlund
|
6A
|
Skåde / Holme – Ringvejen - AUH Skejby / Risskov
|
11
|
Stavtrup Vest – Harlev
|
12
|
Mejlby / Hjortshøj – Logistikparken
|
13
|
Holme Parkvej - Frydenlund
|
14
|
Tilst Vest - Grøfthøj
|
15
|
Brabrand Vest – Skejby Nordlandsvej
|
16
|
Mejlby / Elev - Mårslet
|
17
|
Studstrup – Solbjerg
|
18
|
Lystrup Øst – Moesgaard Museum
|
23
|
Rutebilstationen - Aarhus Ø
|
31
|
Rutebilstationen – Moesgård Strand
|
32
|
Lystrup – Egaa Gymnasium
|
35
|
Helenelyst – Langkaer Gymnasium
|
81
|
Odder-Malling-Beder-Mårslet-Tranbjerg-Viby-Aarhus Rutebilstation, Erstatningskørsel for tog
|
86
|
Lystrup - AUH Skejby - Nehrus Allé
|
40
|
Park Allé - Holme - Mårslet
|
41
|
Park Allé - Søndervangen - Tranbjerg / Solbjerg
|
42
|
Park Allé - Stavtrup Blåhøj
|
43
|
Park Allé - Gellerup - Brabrand Nord
|
44
|
Park Allé - Bispehaven - Jernaldervej - Tilst
|
45
|
Park Allé - Aarhus Vest - Skejby - Vejlby - Lystrup
|
46
|
Park Allé - Trøjborg - Risskov - Hjortshøj
|