U.S. Highway 89: Forskelle mellem versioner
Content deleted Content added
m ny kategori |
m →Utah: typo |
||
Linje 6:
===Utah===
Efter grænsen til Utah svinger vejen mod vest indtil byen ''Kanab''. Her drejer den igen mod nord og går mellem [[Zion Nationalpark]] og [[Bryce Canyon National Park]]. I [[Wasatch Front]] området går vejen gennem nogle af de største byer i Utah, blandt andre [[Provo (Utah)|Provo]], [[Salt Lake City]], [[Ogden (Utah)|Ogden]] og [[Logan (Utah)|Logan]]. Gennem Salt Lake City følger U.S.
===Idaho===
|