- Pierrot og Pierette (som Pierrot; ukendt instruktør, 1908)
- Massösens offer (instruktør Alfred Lind, 1910; svensk produktion)
- Ungdommens Ret (instruktør August Blom, 1911)
- Vampyrdanserinden (instruktør August Blom, 1912)
- Mellem Storbyens Artister (instruktør Eduard Schnedler-Sørensen, 1912)
- Manegens Stjerne (instruktør Leo Tscherning, 1912)
- Et Hjerte af Guld (instruktør August Blom, 1912)
- Strandingen i Vesterhavet (som Grev Seberg; instruktør Eduard Schnedler-Sørensen, 1912)
- Under Blinkfyrets Straaler (instruktør Robert Dinesen, 1913)
- Chatollets Hemmelighed (instruktør Hjalmar Davidsen, 1913)
- Elskovs Magt (instruktør August Blom, 1913)
- Fra Fyrste til Knejpevært (instruktør Holger-Madsen, 1913)
- Lykken svunden og genvunden (instruktør Hjalmar Davidsen, 1913)
- Prinsesse Elena (instruktør Holger-Madsen, 1913)
- Staalkongens Villie (instruktør Holger-Madsen, 1913)
- Troskabsvædsken (instruktør Sofus Wolder, 1913)
- Privatdetektivens Offer (instruktør Sofus Wolder, 1913)
- Giftslangen (instruktør Hjalmar Davidsen, 1913)
- Lykkens lunefulde Spil (instruktør Sofus Wolder, 1913)
- Livets Blændværk (instruktør Eduard Schnedler-Sørensen, 1913)
- De Nygifte (instruktør Sofus Wolder, 1913)
- Kæmpedamens Bortførelse (instruktør Sofus Wolder, 1913)
- Den gamle Majors Ungdomskærlighed (instruktør Axel Breidahl, 1913)
- Fem Kopier (instruktør August Blom, 1913)
- En farlig Forbryderske (instruktør Eduard Schnedler-Sørensen, 1913)
- Højt Spil (instruktør August Blom, 1913)
- Pressens Magt (instruktør August Blom, 1913)
|
- Scenen og Livet (instruktør Robert Dinesen, 1913)
- Skæbnens Veje (instruktør Holger-Madsen, 1913)
- De røvede Kanontegninger (instruktør A.W. Sandberg, 1914)
- Elskovsleg (instruktør Holger-Madsen, instruktør August Blom, 1914)
- Expressens Mysterium (instruktør Hjalmar Davidsen, 1914)
- Helvedesmaskinen (instruktør Robert Dinesen, 1914)
- Stemmeretskvinden (instruktør Eduard Schnedler-Sørensen, 1914)
- Stop Tyven (instruktør Sofus Wolder, 1914)
- Hægt mig i Ryggen (instruktør Sofus Wolder, 1914)
- Søvngængersken (instruktør Holger-Madsen, 1914)
- Inderpigen (instruktør Robert Dinesen, 1914)
- En Udskejelse (instruktør Eduard Schnedler-Sørensen, 1914)
- Karnevalsdjævelen (instruktør Sofus Wolder, 1914)
- Grev Zarkas Bande (instruktør Eduard Schnedler-Sørensen, 1914)
- I Kammerherrens Klæder (instruktør Sofus Wolder, 1914)
- Den kulørte Slavehandler (instruktør Lau Lauritzen Sr., 1914)
- Gar el Hama III (instruktør Robert Dinesen, 1914)
- Fædrenes Synd (instruktør August Blom, 1914)
- Skyldig? - ikke skyldig? (instruktør Karl Ludwig Schröder, 1914)
- Moderen (instruktør Robert Dinesen, 1914)
- Grev Dahlborgs Hemmelighed (instruktør Eduard Schnedler-Sørensen, 1914)
- Den mystiske Fremmede (instruktør Holger-Madsen, 1914)
- Tugthusfange No. 97 (instruktør August Blom, 1914)
- Detektivens Barnepige (instruktør Hjalmar Davidsen, 1914)
- Under Skæbnens Hjul (instruktør Holger-Madsen, 1914)
- Ned med Vaabnene! (som Konrad, Marthas og Rosas fætter; instruktør Holger-Madsen, 1915)
- Zirli (som Gaston, grevens søn; ukendt instruktør, 1915)
|
- Zigøjnerblod (som Lasca, Fredos søn; instruktør Robert Dinesen, 1915)
- Tre om Een (instruktør Lau Lauritzen Sr., 1915)
- Den farlige Haand (som Dick, Nicholsons medhjælper; ukendt instruktør, 1915)
- Billedhuggeren (som Helge Vinge, billedhugger, Jaspers ven; ukendt instruktør, 1915)
- Et Justitsmord (som John Blankfort; ukendt instruktør, 1915)
- Kærlighedens Triumf (instruktør Holger-Madsen, 1915)
- For Lykke og Ære (instruktør Robert Dinesen, 1915)
- Guldkalven (instruktør Hjalmar Davidsen, 1915)
- Revolutionsbryllup (instruktør August Blom, 1915)
- Manden med de ni Fingre I (som George Warren, Jacksons medhjælper; instruktør A.W. Sandberg, 1915)
- Evangeliemandens Liv (som Billy Sanders; instruktør Holger-Madsen, 1915)
- Nattens Gaade (som Herbert Verez, journalist; ukendt instruktør, 1915)
- Lotte vil paa Landet (som lommetyven; instruktør Henry Berény, 1915)
- Midnatssolen (instruktør Robert Dinesen, 1916)
- Udenfor Loven (som Fernandez, don Guerres nevø; ukendt instruktør, 1916)
- Gloria (instruktør Laurids Skands, 1916)
- Prinsessens Hjerte (som Kronprins Nicolai; instruktør Hjalmar Davidsen, 1916)
- Himmelskibet (som Orientalsk medrejsende i Excelsior; instruktør Holger-Madsen, 1918)
- Dykkerklokkens Hemmelighed (som Costa, Carras' søn; instruktør George Schnéevoigt, 1918)
- Glædens Dag (som Johannes Wolfgang, Jonas' søn; instruktør Alexander Christian, 1918)
- Blomsterpigens Hævn (som Güllich, musiker; instruktør Hjalmar Davidsen, 1918)
- Gillekop (instruktør August Blom, 1919)
- Krigsmillionæren (som Axel, Jette Becks søn; instruktør Emanuel Gregers, 1919)
- En Skuespillers Kærlighed (instruktør Martinius Nielsen, 1920)
- Har jeg Ret til at tage mit eget Liv? (instruktør Holger-Madsen, 1920)
- Kærlighedsdigteren (instruktør Lau Lauritzen Sr.)
|